Eläinsuojelu on meille vapaaehtoistyötä, joten emme voi aina olla  tavoitettavissa. Jos et tavoita meitä puhelimitse, jätä tekstiviesti tai lähetä sähköpostia!

Kissapopulaatiot: Kissapopulaatiot –sähköpostiosoitteeseen voit ottaa yhteyttä maaseudun kissapopulaatioita ja kaupunkien monikissatalouksia koskien. Neuvomme mielellämme ja autamme resurssien puitteissa. Emoja ja pentuja pystymme ottamaan yhdistyksen hoitoon rajallisen määrän. Avustamme aikuisten kissojen kastraatioissa ja sterilaatioissa.
kissapopulaatiot@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Kodinvaihtajakissat: Vapaaehtoisresurssimme eivät riitä yksittäisten kodinvaihtajakissojen vastaanottamiseen, eläinlääkärikäynteihin ja kodin etsintään kuin joissakin poikkeustapauksissa esim. omistajan kuoltua tai siirryttyä laitoshoitoon tai eläinsuojeluviranomaisen otettua yhteyttä.

Toivomme kaikilta lemmikkien omistajilta omatoimisuutta ja vastuullisuutta oman kissan hoitoon ja tarvittaessa uuden kodin etsintään.

Hallitus: hallitus@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Puheenjohtaja: Aki Aario
pj@kissojenkatastrofiyhdistys.net
044 747 5500
Varapuheenjohtaja: Sirkka Heikkilä
vpj@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Sihteeri: Virpi Koivula
sihteeri@kissojenkatastrofiyhdistys.net
044 747 5502
Muut jäsenet: Kati Aario
webmaster@kissojenkatastrofiyhdistys.net
050 414 5698
Eija Kattainen
eijak@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Kissaneuvonta: Kissaneuvonta auttaa erilaisissa kissa-aiheisissa kysymyksissä ja ongelmissa.
Terttu Kanervo
050 368 8019, os. kanervo@gmail.com
Loukkujen lainaus: Aki Aario
044 747 5500
Jäsenrekisteri ja osoitteenmuutokset: Kati Aario
jasenrekisteri@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Tatuointirekisteri: Hanna Korhonen
tatuointirekisteri@kissojenkatastrofiyhdistys.net
040 861 9141
Lahjoitukset: Aki Aario
044 747 5500
Taloudenhoitaja: Marko Kari
taloudenhoitaja@kissojenkatastrofiyhdistys.net
050 357 8690
Kannatustuotteet: myynti@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Tapahtumat: tapahtumat@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Jäsenlehti Katti-Matti: Virpi Koivula, päätoimittaja
Marianne Heikkilä, taittaja
kattimatti@kissojenkatastrofiyhdistys.net
Verkkosivut: Kati Aario
webmaster@kissojenkatastrofiyhdistys.net