Kissojen Katastrofiyhdistys KKY ry:n toiminta keskittyy Pirkanmaan alueelle. Toimitilamme sijaitsee Tampereella Raholassa.

Eläinsuojelu on meille vapaaehtoistyötä, joten emme voi aina olla tavoitettavissa. Jos et tavoita meitä puhelimitse, jätä tekstiviesti tai lähetä sähköpostia!

Hallitus:

  • hallitus@kissojenkatastrofiyhdistys.net

PUHEENJOHTAJA

Marko Kaitala
marko@kissojenkatastrofiyhdistys.net
044 747 5500

SIHTEERI

Muut jäsenet:

Tarja Sahimäki-Toivonen
tarja@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Daria Leppik

Hennariikka Haapa-Aho

Kissapopulaatiot

Kissapopulaatiot-sähköpostiosoitteeseen voit ottaa yhteyttä maaseudun kissapopulaatioita ja kaupunkien monikissatalouksia koskien.

  • kissapopulaatiot@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Kodinvaihtajakissat

Toivomme kaikilta lemmikkien omistajilta omatoimisuutta ja vastuullisuutta oman kissan hoitoon ja tarvittaessa uuden kodin etsintään. Vastaanotetusta kissasta peritään 50€ kissan lääkärintarkastus- ja hoitokulujen kattamiseksi.

  • hallitus@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Muut yhteystiedot

Kissaneuvonta

auttaa erilaisissa kissa-aiheisissa kysymyksissä ja ongelmissa.

Terttu Kanervo
050 368 8019
kanervo@gmail.com

Loukkujen lainaus

Marko Kaitala
marko@kissojenkatastrofiyhdistys.net
045 224 2635

Jäsenrekisteri ja osoitteenmuutokset

Tatuointirekisteri

Lahjoitukset

Hennarikkaa Haapa-Aho
Yhteystiedot TULOSSA – toistaiseksi lomakkeen kautta tästä

Jäsenlehti Katti-Matti

Virpi Koivula, päätoimittaja
Marianne Heikkilä, taittaja
kattimatti@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Verkkosivut

Marianne Heikkilä
marianne@kissojenkatastrofiyhdistys.net

Siruttajat

Tiina Andersson
Tiina Mäkelä
Elina Hautajärvi
sirutus@kissojenktastrofiyhdistys.net